logoARTMEDIUM | цсм

Ольга Козлик . Caldera

У львівській галереї ВЕЛЕС триває вистава Caldera артистки Ольги Козлик , надзвичайно витонченої керамістки , пластика сучасної штуки . Нова серія інспірована , зі слів автора , буттям в екстремальній гармонії з натурою . Де вогонь – камінь – вода – глина – повітря становлять один єдиний чинник повстання гармонії. Гармонії споглядання якої , вникнення в яку  , напоєння якою є безмежним…

Sigurd Gombrowicz

 

Частина перша : Відкриття

 

Арт проект Ольги Козлик «Caldera»

Термін «кальдера» виник при характеристиці величезної западини на місці вулкану острова Пальма в групі Канарських островів. (португальською La Caldera –котел, походить від латинського caldaria: циркоподібне заглиблення, що утворилося внаслідок виверження вулкану). Часто кальдера заповнена водою. Вони досягають дуже великих розмірів, найбільші виявленні на Марсі.

Ідея проекту Ольги Козлик «Caldera» – теж вулканічного походження. Бо народилася як результат вражень авторки від життя на острові – діючому вулкані. Атракція попелу та лави, що стікала у море, трансформувалась в колекцію предметів інтер’єрного дизайну. Шпичаста пластика арт-об’єктів символізує різноманітні типи геотектонічних явищ та вулканічних процесів, наслідком яких є утворення Кальдер, Кратерів, Гейзерів, Лавових потоків, Фумарол…Дзеркало тут в якості відбитка Місяця на поверхні нічного Моря.

Проект присвячений острову-вулкану Stromboli в Тіренському морі поблизу Сицілії та його мешканцям.

Наталія Космолінська, мистецтвознавець