logoARTMEDIUM | цсм

юрій бакай . червневі вправи в хірургічній 2017

Загальне

Вистава відбувалась в давних залах військового шпиталю , в минулому Палаці Потоцьких  який був в свій час відібраний в потребі паньства. І ця дивна історично-суспільна обставина поклала своєрідне забарвлення візуальним експозиціям фестивалю Порто Франко 2017 (14 -22. 06.2017) -, внесла дивні трактування загальної тематики дійства. Обдерті стіни та стелі кімнат та комірчин, смутні ,коридори спроваджують до роздумів тлінності та короткотривалості часу  порозумінь людських.

Артисти давали собі раду як могли згідно особистим засадам та ситуативності.

Хірургія

Роботи Юрія Бакая знайшлись в просторі постхірургічнім , виповненим тривогами незворотності дії – де грань є моментом хиби і шансом до дальшого буття.

“DZVIN”

Бокс наповнений рядами дзвінків , що пульсують світлом карбуючи час , відмірюючи те, що пройшло , те , що попереду , збоку  – в другому вимірі. Те , що ми ніколи не осягнемо .

Шиба вибілена вапном , ніби стверджує , що час стерильний , чистий від людського й належить самому собі . Й тільки зміна секунд , миготіння світла спроваджує в рефлексії людські , оглушуючи миттю перед дзвоном.

“Межі прозорого”

№2  “межі прозорого”- скло , камінь , діаманти , люди – мають свою прозорість , але їхня кількість суттєво впливає на  саме середовище , змінює простір і діаметрально протилежно формує локацію.- так зазначено в ідеї проекту .

Ще одна дитяча мрія зазирнути за , спроба вловити нескінченність в дзеркальці , грань ньютонівської фізики  та магії алхіміків яка не залишає байдужими людей , що відірвались  від буденних перегонів . Момент пристанку . Магія здивування і чи не найцінніша риса людської відкритості .

 

“Sapientus satus”

 “Розумному досить” – лаконічний , досконалий проект .

Мапа  країни , вже неіснуючої , позаду Розп’яття   … відбитки пальців дітей – школярів , що самі вже є батьками і не згадають про  що власне там йшлося на тих дивних уроках географії . Уроках екзистенційних вправ  в  дивні часи , що ніби в сні..снились. Все в коло ,- і все поезія…яка завжди відкрита до спроб іншого бачення , трактування , чуття такого мінливого , зрадливого , а одночасно наймилішого світу…

текст  Sigurd Gombrowicz

фото Юрія Бакая