logoARTMEDIUM | цсм

ореста крок . нуль

 

відкриття 16.00 год. 17 грудня 2015 року.

13 картин від маловідомої в місті та поза ним художниці й дебютом не назвеш. Вже було три персоналки (1999, 2000, 2003) у Львові, невдалі спроби творчого спілкування з Франківською богемою, і ось нарешті авторка наважилася на виставку. Це вже третя спроба у Франеку – може на цей раз вийде? Каже, що визріла та їй імпонує атмосфера невимушеного розгільдяйства, що панує в цсм (за котру сварені від багатьох поважних шанувальників містечкового арту).

Інфернальний світ персонажів актуальний для сьогоденної шизофренічної ситуації в котрій живе країна/де живемо ми.

Артистка іноді посилається на Девіда Лінча, Френсіса Бекона (художника) або Yoshitomo Nara хоча завжди малює-інтерпретує натуру з моделі. Так навчена і не наважується збочувати.

Окрім назв – нуль інформації, відсутність наративної сюжетності та додаткових деталей аксесуарів, увага концентрується на живописній пластиці. Скупа львівсько-лондонська дощово-туманна палітра, мінімалізм жесту та рухів, максимально спрощена конструкція образу – набір засобів для творення відповідного похмурого настрою. Важкість спрацьованих типажів інколи нагадує пластику Григорія Крука, з її показовою приземленою грубістю, простотою робочих рухів, викличною відсутністю метафізичної загадковості.

Настій зовсім не передсвятковий, але настрій є. Сумувати, радіти чи залишатися байдужим – справа особиста.

A.Z.