logoARTMEDIUM | цсм

ВИХІД, 5 РОКІВ ІCONART

Проект «ВИХІД, 5 РОКІВ ІCONART» wychid
В четвер, 17 грудня 2015 року в галереї «Дзиґа» (Вірменська, 35) відбудеться відкриття мистецького проекту «ВИХІД, 5 РОКІВ ІCONART» – спільного виставкового проекту друзів галереї «Iconart» та нової “соціалки” – муралу «Вихід/Відхід» Сергія Радкевича. Експозицію в галереї можна оглянути до 9 січня. Відкриття – о 17:00. Вхід вільний.
Вірменська, 35 (Дзиґа)/26 (Iconart)
Вихід є спробою переосмислення сакрального мистецтва в рамках сучасної культури. Вихід є поняттям динамічним, тож і проект Iconartу пропонує, свого роду, паломництво – між культурою традиційною та сучасною, між людиною та народом, між святим та грішним, між словом та образом, а також між виставковими просторами Дзиґи та Iconartу):
Вихід в Дзизі (Вірменська, 35) презентує живопис друзів галереї. Представлені образи є віддзеркаленням ідеї Виходу в Старому Завіті, Новому Завіті, в церковній традиції. Вони прочитуються з допомогою слова людського (апокрифічного, живого й емоційного) та Божого (Євангельського, фундаментального та правдивого).
Вихід в Iconartі (Вірменська, 26) є точкою відліку для проекту. Ярослава Ткачук в галереї Iconart відкриває Вихід як НЕБЕСА ВІДКРИТІ – образ небесного світу, з якого людина вийшла, й до якого вічно повертається.
Вихід в Дзизі (Вірменська, 35 – соціалка) – це мурал Вихід/Відхід Сергія Радкевича, що є рефлексією на тему Виходу людини в сакральній культурі.
Й, таким чином, ми спробуємо разом подумати над тим, що означає Вихід для християн, які тлумачення пропонує нам Святе Письмо, Ікона, Традиція, Церква, Людина щодо того, чи бачити в ньому негативний, а чи позитивний сенс – втечу чи паломництво; поразку чи дорогу до Царства; вигнання чи свободу; покарання чи спасіння; активну дію чи пасивну, відкриту/закриту територію?…