logoARTMEDIUM | цсм

transformed moments of origin

29. 07. 2015  ЦСМ Івано-Франківськ

 «Трансформовані моменти походження» (29.06.-17.07) виставка артефактів, що демонструватимуть-ілюструватимуть вплив на нас, на наше світосприйняття, поведінку  різноманітних побутових факторів, таких, як комфорт, сімейні обставини, ситуація в суспільстві, соціальні негаразди чи враження від літератури, музики, кіно чи філософських бесід і т.п.

Ідея проекту зародилась 23 липня 2014 під час перфоменсу Хольге Вендланда і Матіаса Якіша в печері кам’яного віку «Wueste Scheuer» (Пустельний сарай, нім.) поблизу німецького міста Пьоснек в Тюрінгії. Цей перфоменс був присвячений творчості ізраїльського поета Tuvya Ruebner, а саме, його поемі «Скороминущість існування». Цей перфоменс відбувся під впливом вражень, як зазначає співавтор перфоменсу Хольге Вендланд, після відвідування України з виставкою «Тіні забутих предків» в Івано-Франківскому краєзнавчому музеї (28.05.-12.05.2014). Виставка була присвячена 90-річчю з дня народження Сергія Параджанова (за участі Хольге Вендланда, Матіаса Шумана, Міхаеля Меркель і Дірка Фрьойліха) і відбувалася на тлі похорон в місті перших жертв війни.

Цьогорічна виставка поповнилась кількістю учасників різноманітного походження. В проекті беруть участь художники з Ізраїлю, Еспанії, Королівства Нідерландів, Німеччини, Румунії та України.

Анатолий Зфижинский

 

anons poster