logoARTMEDIUM | цсм

«Герой поневолі» за повістю Івана Франка

Виставка рисунків графічного роману та презентація книжки

Художник та співавтор концепції – Міхай Тимошенко
Адаптація тексту та співавтор концепції – Кирило Горішний.

з 1 до 15 падолиста 2014 р.
в галереї “Дзиґа” – Львів. вул. Вірменська,35.

Відкриття – 1 падолиста 2014 р. о 17-00 год.

З нагоди виходу у світ графічного роману “Герой поневолі”, мистецьке об’єднання “Дзиґа” та видавництво “Леополь” запрошують Вас на виставку оригіналів рисунків та на презентацію книжки.

День 1 падолиста 1848. У Львові спалахнула революція, що охопила ряд країн Європи. Ці події увійшли в історію як «Весна Народів» та стали темою маловідомого романа Івана Франка “Герой поневолі”.

Більше ніш півтора століття пізніше, в той самий день відбудеться презентація мистецького та літературного проекту “Герой поневолі”. Вперше в Україні видана українська література у вигляді графічного роману ! Подорожуйте в часі та відкрийте для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка та сучасних авторів !

Про сюжет

“Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот.” (Іван Франко)

Головний герой – українець, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автріяками. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції “Весна народів” у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи…