logoARTMEDIUM | цсм

Петро Буяк «То було ше тогди»

«То було ше тогди» – мульти-мистецький проект, що включає серію події та заходів, об’єднаних спільною концепцією Карпатського міфу. Від свого початку проект триватиме дев’ять місяців.

Інсталяція
В рамках проекту розробляється інсталяція – макет велетенської риби, Карпатського Пструга. Інсталяція стане поєднанням натуральних матеріалів, тканин, пап’є-маше, дерева та декоративних елементів. Її розмір сягне п’яти метрів. «Тіло» риби вкриють малюнки, які відображають різноманіття та унікальність Гуцульщини – культурного масиву національної ідентичності та природного ландшафту. Карпатський Пструг є одним з міфів гуцульських Карпат, до розвитку якого долучається художник. Міфологізація його образу покликана створити пелену казки та чару, яким оповиті Українські Карпати.

Картини
Інсталяцію буде супроводжувати виставка живопису, котра оповість про життя персонажів карпатських міфів, яких створює художник Петро Буяк – Велетенські Їжі, на котрих гуцули возять молоко, Карпатський Пструг – як дерево генетичної пам’яті гуцульського краю, істота на якій осідає гуцульська самобутність, історія карпатської прото-культури.

Листівки
В рамках проекту розробляється серія листівок, ілюстрованих оповідками про Велетенських Їжів, та гуцульських форелів. Зворотній бік листівки – це казки та легенди про них, оповідки про їхнє життя, історії.

Аудіо-книжка
Казки, що супроводжують зворотній бік листівок, укладуться в аудіо-книжку, котру можна буде прослуховувати в дорозі, проникаючи в світ гуцульських міфів через емоційні голоси акторів.

Анімація
На основі візуальної платформи – інсталяції, листівок, картин живопису – автор розпочинає створення короткометражного анімаційного фільму. В анімації, поряд з історіями персонажів гуцульських міфів, Петро Буяк підніме проблематику збереження гуцульської етніки та підкреслить проблему руйнування екосистеми Карпат, тим самим торкнувшись соціальних та культурних проблем регіону.

Експозиції
Проект «То було ше тогди» буде репрезентовано в містах України та Польщі: Івано-Франківськ, Калуш, Тернопіль, Київ, Львів, Варшава, Вроцлав, Краків, Бєльско-Бяла.

Контактна інформація:
0935148110
buyakpenzel@gmail.com
buyakpenzel.blogspot.com
Петро Буяк