logoARTMEDIUM | цсм

Юрій Соколов . «Відкрита група» . «Біографія»

PinchukArtCentre запрошує всіх бажаючих стати частиною «Відкритої групи» в рамках проекту «Біографія» – другої виставки в контексті «PAC-UA Переосмислення», що проходитиме в арт-центрі з 10 липня до 24 серпня 2014 р.

Відсьогодні Ви можете долучитись до проекту, надавши художникам свої біографії: їх можна писати та приносити в PinchukArtCentre, надсилати на e-mail biography.openprojeсt@gmail.com або на сторінку на Facebook facebook.com/opengroupart

Як зазначили художники «Відкритої групи»: «Біографії можуть бути авторськими/ анонімними, короткими/ довгими, правдивими/ вигаданими і т.д. Твоя біографія стане частиною проекту, а ти — частиною Відкритої Групи!»

Всі біографії будуть використані художниками в рамках проекту «Біографія» – їх зачитуватимуть, транслюватимуть у просторі експозиції, документуватимуть та використовуватимуть для формування “архіву” «Відкритої групи».

Для створення проекту «Біографія» «Відкрита група» запросила увійти до складу колективу львівського художника Юрія Соколова. Під час зустрічей та дискусій з Соколовим художники вирішили дослідити та переосмислити поняття «біографія», що значно трансформувалось у сучасному цифровому світі.

Початком виставки є текст Соколова, що заохочує відвідувачів записувати біографії та приносити їх у PinchukArtCentre. Щоб надихнути глядача до написання біографії, Соколов цитує фрагмент тексту Даниїла Хармса, основна думка якого — «людина є частиною світу»:

Вам представилась возможность принять участие в проекте Открытой группы в PinchukArtCentre – и твоя биография – часть истории

Для получения вдохновения почитайте текст Д.И. Хармса

МИР /СОКРАЩЕНО/

Я говорил себе, что я вижу мир. Но весь мир был недоступен моему взгляду, и я видел только части мира. И все, что я видел, я называл частями мира…

Я понимал, что есть умные свойства частей и есть неумные свойства в тех же частях…

И были такие части мира, которые могли думать. И эти части смотрели на другие части и на меня… И я говорил с этими частями мира…

И вдруг я перестал видеть их…

И я испугался, что рухнет мир.

Но тут я понял, что не вижу частей по отдельности, а вижу все зараз. Сначала я думал, что это НИЧТО…

Тогда я понял, что, покуда было куда смотреть, – вокруг меня был мир. А теперь его нет. Есть только я.

А потом я понял, что я и есть мир.

Но мир – это не я. Хотя в тоже время я мир…

А мир не я. А я мир…

И больше я ничего не думал. 1930*

Напишите как-то свою биографию. Вы часть мира.

Ключова ідея проекту «PAC-UA Переосмислення» полягає у дослідженні зв’язків та впливів між українською арт-сценою сьогодення та мистецькими практиками минулого. «PAC-UA Переосмислення» показує спадкоємність традиції в умовах переривчастого розвитку художньо-історичного контексту. В рамках проекту українські митці молодого покоління представляють нові твори, в яких вони переосмислюють обрані ними роботи художників попередньої генерації, або створюють їх з ними разом, як у випадку з «Відкритою групою».

uk → en
“Biography “
un → uk
Ы