logoARTMEDIUM | цсм

ростислав котерлін . “Follow me”

Передчуття української революції

“Follow me” – робота, яка виставлялася у вересні-жовтні 2013 на виставці “Неістотні властивості” в Я Галереї у Києві. На виставці вона виглядала незрозумілою і, крім одного французького дипломата, мало хто звернув на неї увагу.

Почав працювати над нею рівно 2 роки тому. 18.02.2012 15:53 зробив підготовче фото – тоталітарну фігуру, склеєну з газет, із черевиками, поруч чорна діра і усе це на білому чистому снігу. Це виглядає, як містика, але у 2012 році саме 18 лютого був ідеальним днем для цього фото – єдиним за усю зиму. Абсолютно тихий, безвітряний, сонце ледь пробивається крізь світлі хмарки, свіжий чистий сніг… Газети підбирав з цитатами кримінальної хроніки: “этих дяденек, которые на нас напали надо в клетку посадить в зоопарке”, або ж “мы вас убивать будем”. Довго не хотілося роботу закінчувати, але у червні 2013 – зробив друк на полотні і дописав олією. Відверто кажучи, до 22 січня 2014 року сам не міг її однозначно пояснити. Тепер зрозуміло.

Чому “ВСЕ ТАМ”? Ті, хто хочуть насадити нам тоталітаризм, послуговуються риторикою і міфологією однієї сусідньої тоталітарної секти. Мовляв – уся влада у них від “найголовнішого”, типу “ТАМ” самий Главний все порішав … Але кого ТАМ можна залякати, тим більше підкупити?

Фінал очевидний. Тоталітаризм не пройде. ДоБаті вже дійшло. Товарищь із Крємля скоро також зрозуміє. Йому є за ким слідувати.