logoARTMEDIUM | цсм

“Колекція” Габріела Булеци

У “Дзизі” проект –

15 листопада, п’ятниця, о 17:00 у галереї “Дзиґа” (Львів, вул. Вірменська, 35) відкриється проект  “Колекція” ужгородського художника Габріела Булеци. Експозиція триватиме до 30 листопада. Вхід вільний.
“Колекція” (коротко)

Мистецтво у пошуках об’єкту творчості, часто обходить увагою науку, хоча й користується винайденими нею знаряддям, скажімо, відеокамерою. Та наука теж може стати темою мистецтва, тобто алгебру можна перевіряти гармонією.

У цьому проекті побудована тотальна тлумачна система матеріального світу, що охоплює усі її явища, від ранкових, осінніх, грибних дощів, до порядку атомів у молекулі.

Ми створили музей матерії, в якому вона представлена у вигляді препарованої часточки, що є славою науці, і реабілітуємо алхімію, як першу спробу поєднання сухої науки з поезією. Пошуки філософського каменю є поемою.

Знаменита акула Херста, це тільки експонат зоологічного музею, в якому можна підгледіти за існуванням форми після смерті духу.

Навіть виставлена на  наших демонстраційних стендах червона фарба, яка імітує кров, кров’ю і являється. Чи усе ж вважати її підміною? У цьому є й інтрига процесу споглядання.

У своїй книзі про Пікассо, Брашшаї згадує, що метр цілком серйозно розглядав лайно  у якості художнього матеріалу. Проект «Колекція» це збірка матерії, де вона систематизується, класифікується, гуртується, як підсобний матеріал, підручник актуального митця.

Нехай нікого не вводить в оману така архаїчна деталь, як сірникова коробка. Це тільки модульний контейнер, для складування матеріалу, а білий планшет – нестандартний піддон. Наші терени загалом архаїчні, а те, що у нас закрили останню сірникову фабрику, не спинить процес пізнання світу.

  Ужгород, 2013 Габріел Булеца