logoARTMEDIUM | цсм

Фестивалі сучасного мистецтва

«Дні Мистецтва Перфоманс у Львові. Школа перфомансу» та «MediaDepo»

(Львів. 28 серпня – 4 вересня 2011р.)

По закінченню одного із найбільших в Україні contemporary art фестивалів «Тижня актуального мистецтва», що проходив у 2010 році, «Інститутом актуального мистецтва» було прийнято рішення про зміну формату фестивалю зі щорічного на бієнале. Одним із найвагоміших аргументів переходу в такий формат стала кількість авторських проектів, котрі надходять для участі у «Тижні». Вона є досить великою аби їх якісно опрацювати для представлення на фестивалі упродовж лише одного року. Проте регулярні блок-фестивалі «Дні мистецтва перфоманс у Львові» та «MediaDepo», що є частинами «Тижня актуального мистецтва», будуть проходити щороку.

Із 28 серпня до 4 вересня у Львові четвертий рік поспіль відбудуться потужні фестивалі сучасного мистецтва «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові. Школа перфомансу» та «MediaDepo». Програма фестивалів буде підсилена презентаціями нових авторських проектів.

«Дні мистецтва перфоманс у Львові. Школа перфомансу» – це перший та наразі єдиний щорічний фестиваль мистецтва перфомансу у Львові та в Україні! Він поєднує зустрічі з митцями, лекції, відеопокази та, власне, виконання перфомансів, авторами яких є як відомі та знані майстри, так і молода та цікава генерація перфомерів. За час існування фестивалю куратори запрошували до участі перфомерів з України, Польщі, Литви, Білорусі, Ізраїлю, Австрії, Швейцарії.

Цього року, як куратор, до проекту «Дні мистецтва перфоманс» долучається Тамар Рабан з Ізраїлю, разом з котрою на фестиваль приїдуть відомі ізраїльські перфомери Яаків Хейфец, Бені Корі та Кінерет Макс. Поза тим, фестиваль очікує на участь молодих перфомерів із Польщі -Йоанна Оґроднік, Сильвестр П`ясецьки, Міхал Д`яковскі, радикальних мистців з Росії Александра Шабурова та В`ячеслава Мізіна (арт-група «Сініє носи»). Україну на цьому фестивалі представлять Влодко Кауфман, Мирослав Вайда, Володимир Топій та Василь Бажай.

Єдина в Україні «Школа перфомансу» проходить з ініціативи та під керівництвом авторитетного польського перфомера Януша Балдиґи. На його запрошення лекції читають провідні теоретики історії перфомансу: 2009 р. ― швейцарська дослідниця перфомансу, професор Базельської академії мистецтв Сибіл Омлін, 2010 р. ― майстриня перфомансу та аналітик сучасного мистецтва з Австрії Барбара Штурм.

Тема тогорічної «Школи»: «Межі простору — мистецтво подолання кордонів».

Як і кожного року, по завершенню навчання учасники продемонструють свої перфоманси. «Школа перфомансу» викликає ажіотаж серед студентів мистецьких навчальних закладів цілої країни, адже навчання у «Школі» досі залишається єдиним шансом оволодіти цим видом мистецтва. Минулого року «Школу» відвідало близько 40 «учнів» зі Львова, Тернополя, Чернігова, Харкова та Києва.

координатори «Дні мистецтва перфоманс у Львові. Школа перфомансу»: Влодко Кауфман, Ліда Савченко-Дуда

деталі www.dzyga.com

проект здійснено за підтримки програми і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»

«MediaDepo» – ініціатива, яка прагне до синтезу практик сучасного мистецтва та технології. Фестиваль щороку представляє кращі твори різних європейських медіа-фестивалів, влаштовує обговорення те демонстрації медіа-проектів.

Цьогоріч фестиваль проходитиме під гаслом «Чому страждає Прометей?» (мистецтво у добу технологічних катастроф). У 2011 році людство відзначає 50-річчя польоту людини у космос і разом з цим 25-річчя Чорнобильської катастрофи.

Особливістю цьогорічного «МедіаДепо» є участь британського дуету Semiconductor з інсталяцією «Сонячний вітер» та презентації, майстер-клас і перфоманс Вроцлавського центру медіа мистецтва WRO. На фестивалі відбудеться перегляд творів минулорічних переможців найважливішого європейського фестивалю медіа-мистецтва Ars Electronica, ознайомлення з творчістю російського проекту Кібер Брати та румунського фестивалю Simultan. Також під час фестивалю триватимуть майстер-класи WRO щодо використання вільного програмного забезпечення для створення сучасного мистецтва. На додаток у Львові відбудеться світова прем’єра проекту «EU Tracer» – аудіовізуального інтерактивного перфомансу Павела Яніцкого.

координатор «MediaDepo»: Богдан Шумилович

деталі www.mediadepo.org.ua