logoARTMEDIUM | цсм

ПОТІК . Валентин Бо / Іван Чернічкін / Марія Войнова / Юрій Салабай

 

Арт-центр Я Галерея представляє фотопроект

ПОТІК . Валентин Бо / Іван Чернічкін / Марія Войнова / Юрій Салабай

 

Валентин Бо, БЕЗ НАЗВИ, 2011, c-print, дібонд, 50х33

«Люди, коти, квіти й сміття – в будинку або на вулиці – голі, білі й сірі, свіжі або, як зазвичай, на цвинтарі… позавчорашній обід на сніданок, машина без коліс приїхала, стоїть, сутінки, калюжа у ванній, море трави… бачиш?
Безглузді спостереження, фрагменти побуту, оточення чотирьох людей зі спільними інтересами.
Point and shoot, навести й зняти. Без кінцевої мети і прив’язки до «контексту».
Учасники проекту не вибирали тему, а пустили в один потік особисті, інтимні, емоційні взаємини й несподівані моменти повсякденного життя, події, спостереження. І в цьому потоці неможливо однозначно відповісти, яка фотографія цікавіша – вивірена чи випадкова.

Юрій Салабай, БЕЗ НАЗВИ, 2011, c-print, дібонд, 50х33

Іван Чернічкін, БЕЗ НАЗВИ, 2004, c-print, дібонд, 50х33

 

 

 

Ні більше, ні менше. Ось чим є молода фотографія сьогодні. Утішно простежувати, як змінюється, зміщується фокус погляду поколінь. У цьому все менше і менше соціального пафосу, «великих тем» і повчальності. Виявляється, немає межі фрагментарності погляду, звуження фокусу, перемоги «вихопленої» з контексту деталі – від меншого до ще меншого: світ продовжує ділитися далі на фрагменти й фрактали – це пророцтво Бодріяра сьогодні справджується на всі сто. В об’єкті зображення все частіше з’являється і проявляється «лушпиння» життя. Дрібне, незначне, повсякденне, що витікає, як пісок крізь пальці. Життя складається з дрібниць, побачених ковзним і пустим поглядом того, хто проходить повз. Валентин Бо, Іван Чернічкін, Марія Войнова, Юрій Салабай у проекті ПОТІК спостерігають його, але не втручаються. Точніше, спостерігають не затим, щоб втрутитися, але, як кажуть, «від нічого робити». Не переслідуючи далекосяжної мети соціального «піару» чи «анти піару», а просто фіксуючи, констатуючи факт. Не те, щоб холодно чи аналітично, намагаючись зрозуміти і розкласти по складових, – ні, це зовсім інший, млосно-ледачий, потоковий погляд…

Вікторія Бурлака